Piesza karmelitańska pielgrzyma na Jasną Górę

PIESZA PIELGRZYMKA Z WROCŁAWIA NA JASNĄ GÓRĘ, GRUPA KARMELITAŃSKA, 2-10 SIERPNIA 2019.

„OŻYWICIEL”. Pod takim hasłem odbędzie się 39 piesza pielgrzymka z Wrocławia na Jasną Górę. To nasze wołanie w drodze o Ducha Świętego. To niesamowita Boża przygoda, zmieniająca życie człowieka. To 9 dni rekolekcji w drodze, które otwierają nas na to, co wieczne i niezniszczalne. Pielgrzymując po tym świecie zdajemy sobie sprawę z kruchości, małości i słabości, a pielgrzymka jest dobrym czasem, żeby nauczyć modlić się w drodze, po której idę i stawać się mocniejszy, pokonując wszelkie słabości. Na trasie spotykamy przede wszystkim Boga, Maryję, Świętych, żywy Kościół, ludzi przyjaznych i radosnych, którym przyświeca ten sam cel.

Proponujemy Ci już dziś, byś poszedł z nami w grupie karmelitańskiej, która po raz siódmy wyrusza pod numerem 18. Tworzymy grupę z duchowością Karmelu. Zapraszamy także do udziału wspólnoty i duszpasterstwa karmelitańskie z innych miast. Jest to jedna wielka Rodzina Karmelitańska i nie może tam Ciebie zabraknąć. Zapewniam Cię, że jesteś nam potrzebny, tym bardziej teraz, kiedy grupa jest u początków istnienia i daje fundament na przyszłe lata. Zapraszamy Cię do nowego, karmelitańskiego szlaku z duchowością Świętych Karmelu.
Modlimy się Jutrznią i Nieszporami w drodze, odprawiamy rozmyślanie, śpiewamy, kontemplujemy Jezusa z Maryją w tajemnicach różańcowych, wołamy o Miłosierdzie Boże, odprawiamy Drogę Krzyżową w godzinie śmierci Jezusa na krzyżu. Modlimy się sercem i tworzymy piękną wspólnotę ludzi zafascynowanych duchowością Karmelu. Nie daj się namawiać! Bądź tym, który z zapałem odpowie na nasze zaproszenie i pociągnie jeszcze innych do tej grupy.
Czekamy na Ciebie i mamy nadzieję, że przyjmiesz to zaproszenie z wielką radością. Możesz otrzymać więcej informacji, pisząc na adres mailowy: pieszapielgrzymka.karmel@gmail.com.
Nie przegap tej okazji i pamiętaj:

„Idąc, uczymy się życia,
idąc, ludzie się poznają,
idąc, leczymy rany z poprzedniego dnia.
Idź, wpatrując się w gwiazdę,
słuchając głosu, śladem innych kroków.
Idź, w poszukiwaniu życia,
opatrując rany pozostawione przez cierpienie.
Nic nie może zatrzeć wspomnienia
przebytej drogi”.
– Ruben Blades


Jeśli jesteś osobą uzdolnioną muzycznie, tzn. grasz, śpiewasz zapraszamy Cię do diakonii muzycznej. Zabierz ze sobą gitarę, czy też inny instrument, typu: bongosik, skrzypeczki…
Siostro, Bracie, jeśli jesteś chętny, by współtworzyć służby grupowe – porządkową czy medyczną, by służyć innym – zgłoś to przy zapisach.
Oczywiście, jeśli jesteś spoza Wrocławia, masz możliwość noclegu z 1 na 2 sierpnia w naszym klasztorze. Daj tylko znać, że chcesz do nas dołączyć, potrzebujemy Ciebie, by stworzyć ogólnopolską grupę karmelitańską na Jasną Górę.
Bądźmy w jednej Rodzinie Karmelu na chwałę naszego Pana i Matki Najświętszej, a także ku naszemu wzrostowi w wierze opartej na duchowości i mądrości Świętych Karmelu.
Siostro, Bracie, chodź z nami – z „Karmelkami” do tronu Królowej Polski!
Zapraszam do wspólnego pielgrzymowania w grupie karmelitańskiej.

Do zobaczenia na szlaku!

o. Krzysztof Piskorz OCD – przewodnik grupy 18


Zapisy w roku 2019:
– pieszapielgrzymka.karmel@gmail.com
– w niedzielę, 28 lipca, w kościele przy ul. Ołbińskiej 1 we Wrocławiu, po każdej Mszy św: 7:00, 8:30, 10:00, 11:30, 13:00 i 18:00.
– 1 sierpnia na spotkaniu informacyjnym w klasztorze o 19:00 (po Mszy św. o 18:00).
– od 30 lipca do 1 sierpnia, w godz. od 11.00 – 17.00, tel. 71 725-67-20 – Centralny Punkt Informacji Pielgrzymkowej w DA Wawrzyny, Wrocław, ul. Bujwida 51.

Bagaże:
02.08. – godz. 5.30-5.55 przy pomniku papieża św. Jana XXIII, ul. św. Marcina przy znaku gr. 18.
Ważne! Bagaże muszą być podpisane: imieniem, nazwiskiem i numerem grupy.

Spotkanie organizacyjne:
Msza św. 1 sierpnia, godz. 18:00 w kościele p.w. Opieki św. Józefa, ul. Ołbińska 1. Po Eucharystii spotkanie organizacyjne w klasztorze, odbiór materiałów pielgrzyma oraz możliwość zapisów.

Nocleg 1/2 sierpnia:
Istnieje możliwość noclegu w klasztorze we Wrocławiu z 1 na 2 sierpnia – po uprzednim zgłoszeniu.

Powrót z Częstochowy:
Autokarem – możliwość zapisania się przy zgłoszeniu na pielgrzymkę albo w czasie trwania pieszej pielgrzymki.