Otwarte dni skupienia w Czernej (21-23 czerwca) – zapowiedź

termin

21-23 czerwca

temat
Jezus nie domaga się wielkich czynów, lecz jedynie tego, by zdać się na Niego i być wdzięcznym
– mądrość serca św. Teresy od Dzieciątka Jezus.
prowadzi
o. Rafał Prusko

Zapraszamy na dni skupienia w Domu Rekolekcyjnym sióstr karmelitanek Dzieciątka Jezus w Czernej. Dni skupienia są otwarte dla wszystkich.

1. Dom rekolekcyjny

Dom dysponuje siedemdziesięcioma miejscami. Uczestnicy rekolekcji mieszkają w pokojach dwu-, trzy- i czteroosobowych. Zapewniamy zmianę pościeli i całodzienne wyżywienie, prosimy natomiast o przywiezienie obuwia zmiennego i ręczników. Istnieje możliwość korzystania z czytelni, prosimy jednak zabrać ze sobą własny egzemplarz Pisma Świętego.

2. Zgłoszenia

Można wysłać mailem lub pocztą (zawsze wysyłamy potwierdzenie), albo skontaktować się telefonicznie. Zgłaszając się prosimy o podanie: imienia, nazwiska i numeru telefonu. W przypadku rezygnacji lub innych zmian wskazane jest natychmiastowe powiadomienie.

3. Program dnia

Codzienny program obejmuje Eucharystię, konferencje, wspólną modlitwę i osobiste spotkanie z prowadzącym, sakrament pokuty i pojednania, czasami dialog w grupie, a przede wszystkim gwarantuje czas na osobistą medytację. Rekolekcje i dni skupienia mają charakter karmelitański i dlatego przeżywane są w milczeniu (z wyjątkiem rekolekcji dla małżeństw – można przyjeżdżać z dziećmi).

4. Opłata

Dokonuje się jej na miejscu, na początku rekolekcji. Zwracamy się jednak z gorącą prośbą do tych osób, które mogą złożyć nieco większą ofiarę, aby w duchu chrześcijańskim pomogli tym, którym trudno jest pokryć całość kosztów. W imieniu tych ostatnich składamy już teraz serdeczne „Bóg zapłać”.

5. Dojazd

Pociągiem do stacji Krzeszowice (na linii Kraków – Katowice), albo busem z Krakowa (przystanek pod wiaduktem na Rondzie św. Rafała Kalinowskiego, ul. Wita Stwosza – Kraków Wschód) do Krzeszowic. Następnie busem w kierunku Czernej, Paczółtowic lub Racławic (4 km). Należy wysiąść na przystanku Czerna I.


 

Zobacz także pozostałe zbliżające się rekolekcje i wydarzenia: