81. rocznica śmierci Edyty Stein w Oświęcimu

W środę 9 sierpnia w Karmelu w Oświęcimiu odbyły się obchody 81. rocznicy śmierci św. Teresy Benedykty od Krzyża (Edyty Stein).

Obchody rozpoczęły się o 14.00 w Centrum Dialogu od spotkania z Teresą Benedyktą McCarthy. Jej cudowne uzdrowienie w okresie dzieciństwa zostało włączone do procesu kanonizacyjnego bł. Teresy Benedykty od Krzyża.

O 16.00 w kaplicy Sióstr karmelitanek bosych odbyło się czuwanie przygotowane i prowadzone przez oświęcimską wspólnotę Świeckiego Zakonu.

Uroczystej Mszy św. o 17.00 przewodniczył bp Roman Pindel, ordynariusz diecezji bielsko-żywieckiej. Oprócz niego Mszę celebrowało trzech niemieckich biskupów, biskup Aachen, Helmut Karl Dieser, biskup pomocniczy tej diecezji, Karl Borsh oraz biskup Saratowa w Rosji, Clemens Pickel, a także około dwudziestu księży i zakonników.

Podczas homilii bp Roman Pindel zadał pytanie: „Co może uczynić jedna kobieta wobec potęgi zła?” Kazanie zakończył konkluzją: „Tyle i aż tyle może uczynić jedna kobieta wobec potęgi zła: iść z uległością na śmierć za Oblubieńcem, aby posiąść wiedzę Krzyża, o której wcześniej pisała. Dziękujmy dziś Bogu za to, że daje nam wymowny znak zwycięstwa nad potęgą zła, grzechu i Szatana w stylu Zbawiciela i Pana. Dziękujmy za przykład, jaki dała nam św. Teresa Benedykta od Krzyża w naszym zmaganiu ze złem”.


Zobacz także relację na stronie www.diecezja.bielsko.pl.