Muzyka KARMELU

Trzy KARMELITAŃSKIE albumy muzyczne.

DZIEŃ PO DNIU to debiutancki album zespołu TWOJE NIEBO. Celem płyty jest ukazanie wartość każdego dnia jako możliwości zwyczajnego, pełnego prostoty spotkania Boga i człowieka. Wielość form muzycznych skomponowanych przez Józefa Rusinowskiego, bogactwo tekstów  autorstwa Dominiki Rusinowskiej i o. Mariusza Wójtowicza OCD, wspólna praca sekcji instrumentalnej, chóru, solistów i śpiewających gościnnie z nami wokalistów (Ewa Uryga, Janusz Szrom, Kasia i Andrzej Lampert), pokazują zwyczajność tej drogi.

BÓG SAM WYSTARCZA to płyta paradoksalna. Do góry nogami. W rozpędzonym, gnającym na oślep świecie, który wysyła na lewo i prawo jeden komunikat: „Kupuj!” wezwania w stylu „wśród ran moje rozkosze, w pogardzie szczęście całe, w ubóstwie moje skarby”, brzmią jak dewizy nie z tej ziemi. Bo są nie z tej ziemi. To poezja najczystszej próby, absolutna ekstraklasa literatury mistycznej, osobiste pełne tęsknoty hymny tych, które „pozwoliły się uwieść”. Jak to dobrze, że inicjatorzy projektu odkurzyli te teksty i ubrali je w porywającą muzykę! Kowalski przyzwyczajony do języka marketingowej walki, śledzący na ekranie handlową potyczkę żabek z biedronkami może mieć początkowo kłopot z adaptacją tekstu. Wystarczy się jednak zatrzymać i wsłuchać. Gdy Mojżesz zstępował z góry Synaj z dwiema tablicami Świadectwa, nie wiedział, że skóra na jego twarzy promieniała na skutek rozmowy z Panem. Tu jest podobnie. Te teksty świecą. Przypominają: „Nie szukaj na zewnątrz. Zachwyć się Tym, który jest w tobie! Masz już wszystko”. „Nie trwóż się, nie drżyj, wśród życia dróg, tu wszystko mija, Trwa tylko Bóg”. Czy to nie uspokaja? - Marcin Jakimowicz

SANCTA MATER TERESIA jest pamiątkowym wydaniem chorału karmelitańskiego, związanym z obchodami 500-lecia urodzin św. Teresy od Jezusa Doktor Kościoła.  Płyta jest podarunkiem dla św. Teresy, ale paradoksalnie większym prezentem dla nas wykonawców - karmelitów bosych i niech będzie takim dla wszystkich słuchających.

1

Zamów płytę


cover_front_poezje karmelu

Zamów płytę


cover

Zamów płytę