Msza Święta w bazie na Lubaniu

W niedzielę 9 lipca 2017 w ramach obchodów 50-tych Urodzin Bazy Namiotowej na Lubaniu w Gorcach zaprosiliśmy o. Mariusza Wójtowicza OCD do odprawienia na szczycie Lubania okolicznościowej Mszy Świętej.

Baza namiotowa, która znajduje się pod opieką Studenckiego Koła Przewodników Górskich w Krakowie przy OA PTTK w Krakowie, na polanie pod samym szczytem Lubania w Gorcach rozbijana jest od 1967 roku. Rokrocznie czekają tu na turystów namioty rozstawiane na całe 2 miesiące. I tak niezmiennie od 50-ciu lat.

Obchody rocznicowe miały miejsce głównie w sobotę 8 lipca, jednakże zakończenie ich uroczystą Mszą Świętą w niedzielę okazało się bardzo dobrym pomysłem.

Według relacji wielu uczestników urodzin to właśnie Eucharystia w pięknej scenerii na szczycie Lubania przy Ołtarzu Papieskim z Krzyżem Papieskim a w tle – Tatrami i Spiszem z Pieninami była najbardziej wzruszającym momentem obchodów 50-Lecia.

Ojcu Mariuszowi dziękujemy za Słowo, za pokazanie nam, że to co robimy, nasze pasje – są bardzo dobre, za prośbę skierowaną do nas, abyśmy nigdy tych pasji nie zatracili. Dziękujemy za podkreślenie, że w tym otaczającym nas krajobrazie, w tym pięknie jest Pan Bóg. Dziękujemy za wskazanie prostej drogi do szczęśliwego życia – dobre wartościowe cele, nie unikanie trudu do ich realizacji, ludzie z którymi żyję i dla których żyję, a w tym wszystkim właśnie – Pan Bóg.

Dziękujemy za modlitwę w naszej intencji oraz błogosławieństwo indywidualne, w tym zachęcenie nas do dzielenia się znakiem krzyża ze współuczestnikami Mszy Świętej.

Serdecznie Bóg Zapłać!

Agata Ciach
fot.: Krzysztof Chmiel, Joanna Dragon, Waldemar Ociepka