Już jutro rusza wielki kiermasz misyjny w Czernej (15-23 lipca)

„Światowy Dzień Misyjny, jest dobrą okazją, aby misyjne serce wspólnot chrześcijańskich brało udział poprzez modlitwę, świadectwo życia i wspólnotę dóbr w zaspokojeniu poważnych i wielkich potrzeb ewangelizacji” (Orędzie papieża Franciszka na 91 Światowy Dzień Misyjny 2017)

Już jutro, w przeddzień uroczystości Matki Bożej Szkaplerznej ruszy wielki kiermasz misyjny w Czernej. Dzięki życzliwości o. przeora Leszka Stańczewskiego oraz Dyrektora Domu Pielgrzyma w Czernej o. Krzysztofa Twarowskiego kiermasz misyjny trwać będzie jak w roku ubiegłym przez całe 9 dni (od 15 do 23 lipca 2017 r).  

W tym roku wszelkie złożone ofiary zostaną przeznaczone na FUNDUSZ ADOPCJI KLERYKÓW NASZYCH KARMELITAŃSKICH MISJI W RWANDZIE I BURUNDI.

Dzięki wielkiej ofiarności naszych misjonarzy, Przyjaciół misji, wspólnot OCDS, Odnowy w Duchu św., Bractw szkaplerznych, klasztorów Karmelitanek Bosych, Karmelitanek Ducha świętego, osób indywidualnych i rodzin, na tegorocznym kiermaszu znajdziecie obrazy z Rwandy i Burundi, kawa z Burundi i herbata z Rwandy, książki o naszych misjach, krzyżyki z Rwandy, miody z Roztocza, soki z Lipinek, misyjne krówki, rękodzieło, obrazy, rzeźby, ozdoby, wyroby własne, książki (religijne, historyczne, naukowe, powieści ), albumy, drobne rzeczy użytkowe, coś dla dzieci i dla dorosłych, nie licząc książek naszych misjonarzy i o naszych misjach…

W imieniu Misjonarzy Karmelitów Bosych pracujących w Burundi i Rwandzie składamy już teraz serdeczne podziękowanie za wszelkie złożone dary materialne. Dzięki Waszej pomocy będziemy mogli przyjąć, wyżywić, wychować i wykształcić przyszłych kapłanów dla ludu Burundi i Rwandy, a mamy nadzieję że także przyszłych misjonarzy dla innych narodów! Bóg zapłać za wszelkie dary!

Zapraszamy na nasz misyjny kiermasz!

Niech Dobry Bóg Wam błogosławi, niech obdarzy Was łaską i miłosierdziem!

o. Jan Ewangelista Krawczyk OCD