Jubileuszowe obchody Tereski w Hospicjum CORDIS

Obchody 120-lecia śmierci Patronki Hospicjum Cordis św. Teresy od Dzieciątka Jezus i Najświętszego Oblicza oraz 20-tej rocznicy ogłoszenia Jej Doktorem Kościoła.

Społeczne Towarzystwo Hospicjum Cordis
ul. Teofila Ociepki 2, Katowice
30 września 2017 r.
  • 14.00 Eucharystia,
  • 15.00 Przejście Hospicyjną Drogą Camino del Corazón. Poświęcenie Kapliczki Św. Teresy Od Dzieciątka Jezus i Najświętszego Oblicza. Autor rzeźby: Wiesław Nadymus,
  • 15.30 Otwarcie Wystawy Prac „Na Moście w Alençon” prof. Macieja Bieniasza. Promocja Książki „Na Moście w Alençon. Krótki żywot Św. Teresy od Dzieciątka Jezus i Najświętszego Oblicza” pod redakcją Jolanty Grabowskiej Markowskiej z refleksjami własnymi oraz rysunkami prof. Macieja Bieniasza,
  • 16.30 Prezentacja zdjęć z Pielgrzymki do Santiago De Compostela,
  • 17.00 Poczęstunek w Kafeterii Hospicyjnej.

ZAPRASZAMY!


prof. Maciej Bieniasz – artysta, malarz, studiował na Wydziale Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie w pracowni Emila Krchy; dyplom uzyskał w 1963. W 1974 rozpoczął pracę pedagogiczną w katowickiej filii Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie (obecnie ASP w Katowicach). Był profesorem tej uczelni, wykładając na niej przez 35 lat. Od 1996 pedagog Instytutu Sztuki cieszyńskiej filii Uniwersytetu Śląskiego. W 1966 wraz z Zbylutem Grzywaczem, Jackiem Waltosiem, Leszkiem Sobockim założyli Grupę Wprost.

„Na Moście w Alençon. Krótki żywot Św. Teresy od Dzieciatka Jezus i Najświętszego Oblicza” pod redakcją Jolanty Grabowskiej Markowskiej. Książka została napisana na wzór „Żywotów Świętych z końca XIX wieku”. Lektura jest wzbogacona przepięknymi rysunkami prof. Macieja Bieniasza, które powstały specjalnie dla tej książki. Okazją do jej wydania jest 120 rocznica śmierci Św. Teresy od Dzieciatka Jezus i Najświętszego Oblicza oraz 20 rocznica ogłoszenia Jej Doktorem Kościoła. Książkę będzie można nabyć podczas wystawy.

Wiesław Nadymus – urodzony w 1960 roku. Absolwent Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Krakowie /1975 – 1980/. W latach 1981 – 1986 studia w Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie na wydziale malarstwa. Dyplom z wyróżnieniem w pracowni Prof. Zbigniewa Grzybowskiego. Stypendysta MKKiSZ – 1986/87. Zajmuje się malarstwem sztalugowym, ściennym, grafiką, rzeźbą, aranżacją wystaw, projektowaniem komputerowym. Prace w zbiorach w kraju i za granicą.

fot. hospicjumcordis.pl