Gratulacje Pani Premier Beaty Szydło w związku z procesem beatyfikacyjnym o. Rudolfa

W związku z zamknięciem procesu beatyfikacyjnego o. Rudolfa Warzechy OCD na szczeblu diecezjalnym, jakie nastąpiło 11 czerwca br. w Wadowicach, z taką samą datą Prezes Rady Ministrów – Szanowna Pani Beata Szydło, skierowała do Biura Postulatorskiego Krakowskiej Prowincji Zakonu Karmelitów Bosych osobisty list gratulacyjny, zapewniający o „łączeniu się myślami i sercem (…) ze zgromadzonymi w Sanktuarium św. Józefa (…) z okazji tego ważnego i symbolicznego dla Ziemi Wadowickiej i polskiego Kościoła wydarzenia”.

Pani Premier zechciała w swym liście scharakteryzować sylwetkę i przesłanie Sługi Bożego, czyniąc to w bardzo trafnych, następujących słowach: „Zmarły w opinii świętości w 1999 roku ojciec Rudolf pozostaje w pamięci wiernych. Zgodnie z charyzmatem Karmelu przez ponad pół wieku posługi kapłańskiej, był powiernikiem i przewodnikiem duchowym kolejnych pokoleń Karmelitów Bosych, a także młodzieży świeckiej. Posługiwał chorym i cierpiącym, a jego wyjątkowa wrażliwość spowodowała, że nazywany był kapłanem z otwartymi oczami. Oczami otwartymi na drugiego człowieka.

Prezes Rady Ministrów wyraziła nadto swą radość z procesu beatyfikacyjnego ojca Warzechy, zapewniła o modlitwie by dostąpił on chwały ołtarzy i podziękowała wszystkim zaangażowanym w to dzieło: „Jesteśmy dumni z naszego Rodaka i zanosimy prośby, by dostąpił on chwały ołtarzy. Czerpiemy naukę z Jego życiowej postawy i stawiamy za wzorzec miłosierdzia wobec bliźniego. Dziękuję wszystkim, którzy przyczyniają się do przekazywania Jego testamentu i utrwalaniu dzieła. Stanowi ono bowiem dar, którym ojciec Rudolf zapisał się w naszych sercach”.

o. Szczepan T. Praśkiewicz OCD