Dni skupienia w klasztorze

W minioną niedzielę zakończyliśmy Dni skupienia dla młodzieży męskiej. Tym razem odbyły się one w klasztorze w Czernej, w tym samym czasie, co rekolekcje dla rodziców naszych braci i sióstr, które miały miejsce w Domu Pielgrzyma. Na tę okazję przyjechali nasi bracia postulanci z Lublina i bracia klerycy z Krakowa. Klasztor pękał w szwach – co bardzo nas cieszyło.

Uczestnicy Dni skupienia włączyli się w porządek dnia wspólnoty zakonnej: we wspólną modlitwę, w pracę z braćmi nowicjuszami, we wspólne posiłki. Ponadto mieli możliwość wysłuchania prelekcji o elementach duchowości karmelitańskiej, a także poznania historii i charyzmatu Zakonu odkrywając zakamarki klasztornego muzeum.  Dobra lektura duchowa, rozmowa i modlitwa były szczególną pomocą do wsłuchiwania się w głos wzywającego Boga.

Dni skupienia organizowane są każdego miesiąca w Czernej, a okolicznościowo w Lublinie, Przemyślu i Krakowie i mają charakter powołaniowy. Więcej na temat Dni skupienia i najbliższych terminów na stronie:  www.rozmilowaniwbogu.pl