14. Karmelitańskie Dni Młodych – fotorelacja

Prezentujemy obszerną fotorelację z 14. Karmelitańskich Dni Młodych

Wydarzenie miało miejsce w dniach od 26 do 29 lipca 2018 r. w naszym Sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej w Czernej.


Prawie 300 osób wzięło udział w Karmelitańskich Dniach Młodych, które od 26 do 29 lipca odbywały się w Czernej.

Jak wspomina Bartek z ekipy organizującej spotkanie, były to “cztery dni intensywnej walki, choć bez dźwięku przeładowywanej broni czy ostrzenia mieczy – walki rozgrywającej się w ciszy serc młodych ludzi”.

Na “polskiej Górze Karmel” młodzież zebrała się już po raz 14. Tegorocznym tematem była właśnie “Walka o pokój serca”. Ten motyw przewijał się w konferencjach i warsztatach. Uczestników KDM odwiedził ze swoim świadectwem także Adam Woronowicz.

– Wszystko, nawet cisza klasztoru, wskazywało kierunek, gdzie szukać pokoju serca. Zakon karmelitów bosych podzielił się z młodymi tym, co potrafi najlepiej: modlitwą wewnętrzną – zapewnia Bartek.

– Wracam do domu pełna radości, z naładowanym akumulatorem, czując Bożą obecność i niesamowity spokój. Te cztery dni były bardzo intensywne – czuję się, jakby minął ponad tydzień – dodaje jedna z uczestniczek spotkania.

Karmelitańskie Dni Młodych były także okazją do wspólnego świętowania – w tym roku przypada bowiem 450. rocznica reformy zakonu karmelitańskiego.

źródło: Gość Niedzielny